Nausicaa Medical

Nausicaa Medical

Katalog produktów 2020 pomoże Ci odkryć pełną gamę podnośników dla pacjentów firmy Nausicaa Medical ( zgodnych z normą europejską NF EN ISO 10535: 2007), szeroką gamę łóżek medycznych i szeroki zakres urządzeń do pozycjonowania pacjenta.

Angielskojęzyczne wersje papierowe są również dostępne pocztą, prosimy o przesłanie wiadomości e-mail na adres info@senica.pl w celu ich otrzymania.

Podnośniki transportowe Pacjentów

PODNOŚNIKI TRANSPORTOWE
PODNOŚNIKI TRANSPORTOWE
PODNOŚNIKI TRANSPORTOWE

Wszystkie nasze podnośniki transportowe są zgodne z normą europejską NF EN ISO 10535: 2007. Podnośniki transportowe ułatwiają pracę opiekunom. Podnośniki mobilne są zaprojektowane tak, aby umożliwić pacjentom podniesienie się z łóżka, fotela, deski sedesowej lub wózka inwalidzkiego w celu bezpiecznego transportu. Pozwalają one jednemu opiekunowi podnieść pacjenta przy minimalnym wysiłku, aby poświęcić więcej uwagi na zachęcanie pacjenta do aktywnego udziału w procedurze przenoszenia. Proces jest szybki, bezpieczny i wydajny

Przenoszenie za pomocą podnoszenia w pozycji stojącej jest kwalifikowane jako „przeniesienie półaktywne”, ponieważ pacjent musi uczestniczyć w ruchu i utrzymywać pewien bodziec (przynajmniej w jednej z dwóch nóg). Podnoszące mobilność pacjentów i promujące godność, podnoszenia na stojąco są idealne dla pacjentów, których ruchomość jest ograniczona i mają trudności z podniesieniem się do pozycji stojącej.

Pacjenci przebywający w domu lub w domu opieki zyskują znaczące korzyści fizyczne i psychiczne, gdy zachowana zostanie ich mobilność.

Co musisz wiedzieć przed wyborem. Wybór odpowiedniego urządzenia ma zasadnicze znaczenie dla zachowania mobilności, ponieważ użycie dostosowanego sprzętu zmniejsza ryzyko obrażeń zarówno dla pacjenta, jak i opiekuna.

Podnośniki Mobilne Pacjentów

PODNOŚNIKI MOBILNE
PODNOŚNIKI MOBILNE
PODNOŚNIKI MOBILNE

Wszystkie nasze podnośniki dla pacjentów są zgodne z normą europejską NF EN ISO 10535: 2007.

Najlepsze rozwiązanie do codziennej opieki. Windy dla pacjentów są zaprojektowane do przenoszenia pacjentów z łóżka, krzesła, toalety, wózka inwalidzkiego lub z podłogi w łatwy i wydajny sposób. Pozwalają one pacjentom przebywającym w ośrodkach opieki na uzyskanie korzyści fizycznych i psychicznych, zachowując jednocześnie mobilność, niezależność i godność, ponieważ stanowią najbardziej odpowiednie rozwiązanie do podnoszenia i pozycjonowania.

Dla bezpiecznego i wygodnego transferu. 

Przeniesienie z podnośnikiem pacjenta jest kwalifikowane jako „przeniesienie pasywne”, ponieważ pacjent nie musi aktywnie uczestniczyć. Zostały stworzone, aby podnosić pacjenta przy minimalnym wysiłku, jednocześnie zmniejszając nacisk na opiekunów, którzy mogą poświęcić więcej uwagi bezpieczeństwu i komfortowi pacjenta.

Co musisz wiedzieć przed wyborem

Wybór odpowiedniego urządzenia ma zasadnicze znaczenie dla zachowania mobilności, ponieważ użycie dostosowanego sprzętu zmniejsza ryzyko obrażeń zarówno pacjenta, jak i opiekuna.

Łóżka do opieki długoterminowej

ŁÓŻKO STANDARD PLUS
ŁÓŻKO PROMIUM
ŁÓŻKO BARIATRYCZNE XL

Wszystkie nasze łóżka medyczne są zgodne z europejską normą EN ISO 60601-1 i EN ISO 60601-2-52 pod względem wydajności i bezpieczeństwa, które koncentrują się na wielu aspektach, w tym na bezpieczeństwie elektrycznym, obciążeniu, stabilności i trwałości – w szczególności na zmniejszeniu ryzyka pacjenta uwięzienie w ramie łóżka i wokół niej.

Jakość i wysoki poziom funkcjonalności

Nasze bezkompromisowe podejście do inżynierii produktu, od koncepcji do produkcji, pozwoliło nam wyprodukować serię zaprojektowaną dla pacjenta i opiekuna w celu skutecznego zarządzania ryzykiem przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa.

Dostępne nowe modele

NAUSICAA Medical z dumą oferuje w tym roku pełną gamę 3 łóżek medycznych (standardowych, składanych i bariatrycznych) dla wszystkich pacjentów z wieloma funkcjami i możliwościami dostosowywania:

1. CONVERTISS Standard Plus, którego maksymalna nośność wynosi 135 kg, jest wyposażony w 4 siłowniki umożliwiające 5 różnych funkcji: zmienną wysokość, podnoszenie sekcji oparcia, regulowaną część podnóżka, pozycję fotela i pozycję Trendelenburg.

2. CONVERTISS Folding Premium oferuje te same funkcje z dodatkiem systemu składania / rozkładania dla łatwego transportu i instalacji oraz zwiększonej nośności 180 kg.

3. CONVERTISS Bariatric XL zapewnia 3 funkcje (zmienna wysokość, podnoszenie sekcji oparcia, regulowana sekcja podnóżka) o udźwigu 200 kg w standardzie do obsługi pacjentów bariatrycznych.