Pomoc Przy Podnoszeniu

POMOC PRZY PODNOSZENIU
RAJZER
POMOC PRZY PODNOSZENIU

Raizer to proste, mobilne i zasilane na baterie elektryczną krzesło, które pomaga w podniesieniu z podłoża leżącego człowieka. Proces podnoszenia jest bezpieczny zarówno dla asystenta, jak również dla osoby podnoszonej. Czas od momentu przystąpienia do pomocy, do podniesienia poszkodowanego do pozycji siedzącej to zaledwie kilka minut. Raizer może być łatwo zmontowany i obsługiwany tylko przez jednego asystenta i nie wymaga wysiłku fizycznego oprócz wspomagającej dłoni.

Urządzenie powinno stanowić standardowe wyposażenie obiektów w których permanentnie lub tymczasowo przebywają osoby starsze lub osoby niepełnosprawne i w których występuje duże prawdopodobieństwo upadku tych osób.

RAIZER TO DOSKONALA POMOC W NAGŁYCH UPADKACH

Dzięki Raizer możesz sybko, bezpiecznie i wygodnie podnieść osobę leżącą, a opiekun unika np. obciążenia pleców i ramion, a jednocześnie proces podnoszenia osoby jest bezpieczny i kontrolowany przez opiekuna.

Raizer może być obsługiwany przez jednego asystenta i wymaga jedynie ograniczonego wysiłku fizycznego poza pomocą ręki wspierającej. Obsługa Raizera wymaga tylko jednego asystenta, który może zapanować nad stresującą sytuacją.

Podnoszenie leżącej osoby, która upadła w wyniku przewrócenia się jest czynnością bardzo odpowiedzialną i ryzykowną.

Osoba, która upadła zwykle nie może samodzielnie ponownie wstać. Bardzo często są to osoby starsze z ograniczoną sprawnością ruchową. Często są to osoby nadmiernie otyłe, co dodatkowo utrudnia poruszanie się. Przy pomocy urządzenia Raizer można szybko i bezpiecznie podnieść taką osobę do pozycji siedzącej lub prawie stojącej w sposób bezpieczny.

Ten sposób podnoszenia jest bardzo bezpieczny zarówno dla osoby poszkodowanej jak też dla osoby obsługującej urządzenie. Trudno jest jednoznacznie określić urazy, odniesione przez poszkodowanego podczas upadku. Dzięki urządzeniu Rajzer osoba poszkodowana podczas podnoszenia podpierana jest równomiernie.

RAIZER II
ZALETY URZĄDZENIA RAIZER

Raizer II

 • Mobilne urządzenie wspomagające podnoszenie leżących osób (w wyniku upadku)
 • Wygodny i bezpieczny dla osoby poszkodowanej
 • Udźwigi do 150 kg
 • Łatwy montaż w kilka minut
 • 2 identyczne oparcia i 4 identyczne nogi ułatwiają montaż
 • Brak ryzyka przeciążenia dla  osoby obsługującej
 • Poszkodowany i osoba obsługująca mogą czuć się bezpiecznie
 • Łatwy w utrzymaniu  czystości: można dezynfekować
 • Wskaźnik baterii na panelu sterowania
 • Intuicyjny wskaźnik dźwięku i światła dla potwierdzenia prawidłowości montażu i gotowości urządzenia do pracy.
 • Łatwy transport w dwóch torbach
 • Alarm na panelu sterowania do kontroli serwisowej
 • Pojemność baterii: ok. 80 cykli (zastosowań) na naładowaną baterię.
 • Wymiary siedziska: szer. 68,6 cm / gł .: 25,7 cm / wys.: 19 cm
ZALETY URZĄDZENIA WSPOMAGAJĄCEGO PODNOSZENIE OSÓB

Ergonomiczny i praktyczny

Raizer II można łatwo zmontować pod leżącym człowiekiem, a proces podnoszenia rozpoczyna się szybko po naciśnięciu przycisku na pilocie lub panelu sterowania z boku siedzenia. Oznacza to, że asystent nie musi wykonywać pracy podnoszenia i nie jest narażony na obciążenie pleców lub ramion, tak jak w przypadku innych urządzeń.  Asystent może bez dodatkowej pomocy poradzić sobie z urządzeniem Raizer II i pomóc w podniesieniu leżącej osoby.

Raizer II może być stosowany w opiece domowej, w instytucjach, domach opieki, do ratownictwa i innych obiektach w których występują częste przypadki wymagające pomocy w podnoszeniu i przenoszenia osób o ograniczonej sprawności ruchowej.


Niezawodny i praktyczny podnośnik

Wszystkie materiały zostały starannie dobrane, ze szczególnym uwzględnieniem stabilności i trwałości, biorąc pod uwagę zarówno asystenta, jak i osobę podnoszoną.

Raizer II jest wyposażony w pasy bezpieczeństwa, które należy przymocować do obu oparć, aby upewnić się, że osoba podnoszona czuje się bezpiecznie i wygodnie podczas podnoszenia. Możliwe jest przymocowanie dodatkowych pasów bezpieczeństwa do oparć Raizer II. W ten sposób tułów osoby podnoszonej można zabezpieczyć w kilku pozycjach dla większego komfortu.

Proste w obsłudze i łatwe do czyszczenia urządzenie

Raizer II oferuje prostą i przyjazną dla użytkownika konstrukcję z intuicyjnymi wskaźnikami dźwiękowymi i świetlnymi, ułatwiającymi szybki montaż Raizer II w dowolnym miejscu. Dwa oparcia są identyczne, a cztery identyczne nogi można szybko dopasować w dowolnej kolejności, dzięki czemu Raizer II można szybko i łatwo zmontować pod leżącym człowiekiem.

Wszystkie powierzchnie Raizer II zostały opracowane w taki sposób, aby były łatwe do czyszczenia pod względem wyboru materiałów i struktury powierzchni, wszystkie powierzchnie Raizer II można również zdezynfekować.

Rozwiązanie mobilne

Fotel do podnoszenia Raizer jest zasilany bateryjnie i dlatego nie może być podłączony do gniazdka elektrycznego. Raizer II można łatwo obsługiwać za pomocą pilota, który jest ulokowany z boku siedzenia,( gdy nie jest używany). Raizer II wyśle ​​sygnał ostrzegawczy w przypadku gdy pilot nie zostanie ulokowany na swoim miejscu po zakończeniu czynności podnoszenia.
Łatwy w transporcie

Raizer II jest przenoszony w dwóch torbach do miejsca ewentualnego zastosowania; oparcia i nogi są przenoszone w torbie z ergonomicznymi paskami do noszenia na ręce lub plecach (długi pasek na ramiona lub dwa paski jako plecak). Jednostka silnikowa / siedzenie są przenoszone osobno w pokrowcu ochronnym z miękkim uchwytem, ​​ergonomicznie zaprojektowanym, aby zapewnić, że będzie przenoszony blisko ciała.

Alternatywnie Raizer II może być transportowany na wózku (wyposażenie opcjonalne), w którym obie torby mogą być umieszczone obok siebie. Raizer II jest demontowany po użyciu, dlatego jest łatwy w transporcie i użytkowaniu w dowolnym miejscu i dowolnej sytuacji.