Vital Park

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA SENIORÓW
REHABILITACJA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Nasze społeczeństwo ceni coraz więcej zdrowych nawyków i dobrego samopoczucia. Nasza oferta ma na celu zachęcanie do ćwiczeń fizycznych, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej.

Dla bardziej wymagających, mamy wariant, który ma na celu rozwój zwinności, siły i elastyczności w oparciu o ruch masy ciała użytkownika. Sprzęt rekreacyjny ma na celu zaspokojenie podstawowych potrzeb osób dorosłych w zakresie pielęgnacji ciała.

W naszej ofercie możesz znaleźć urządzenia, które koncentrują się na stawach dla starszej generacji, i proponują proste i łagodne ćwiczenia, które przy regularnym wykonywaniu poprawiają witalność. Dodatkowo, nasze drewniane elementy Senior zostały zaprojektowane tak, aby zachęcać do umiarkowanych ćwiczeń aerobowych, promujących zdrowie w bezpieczny sposób.

OUTDOOR FITNESS

Senica postrzega siebie nie tylko jako promotora sprzętu do ćwiczeń na świeżym powietrzu, ale także jako specjalistę w zakresie tworzenia koncepcji i budowy miejsc do ćwiczeń fitness na świeżym powietrzu dla Seniorów. Senica aktywnie przyczynia się do promowania ogólnej akceptacji aktywnego życia Seniorów  w odniesieniu do profilaktyki zdrowia.

PARK SENIORA

W obliczu postępującego trendu starzenia się społeczeństwa i obecnego braku konkretnej oferty na rynku mebli ogrodowych pojawiła się potrzeba tworzenia produktów dostosowanych do potrzeb osób starszych i ogólnie dla osób z problemami fizycznymi i niepełnosprawnymi. że poznawcze (np. choroba Alzheimera i inne demencje związane ze zjawiskiem starzenia się), a także osoby, które w każdym wieku mają problemy ruchowe.
Punktem wyjścia jest chęć zaproponowania ogrodów terapeutycznych, które jednocześnie mogą zaoferować chwile relaksu i służyć jako wsparcie podczas programów rehabilitacyjnych. 

BOISKA DO GRY W KULE
TORY DO BOCCE

Gra z wykorzystaniem kul jest idealną formą rekreacji dla seniorów. Dopinguje do utrzymania dobrej ogólnej sprawności ciała i koordynacji ruchów. Różne odmiany gry wymagają różnych nawierzchni. Oferujemy syntatyczne nawierzchnie PlayRite.

NAWIERZCHNIE REKREACYJNE

Kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia w procesie starzenia się, jest utrzymywanie aktywności fizycznej poprzez właściwie zorganizowaną aktywność ruchową. Ogólnodostępne miejsca i parki aktywności ruchowej mogą stanowić ważny społeczny element integracji środowiska seniorów i społeczności promującej aktywny styl życia. Projektujemy i wykonujemy zewnętrzne place aktywności fizycznej seniorów. W naszej ofercie znajduje się duży wybór urządzeń i przyrządów stanowiących wyposażenia obiektów zewnętrznych.

ZDROWIE I WITALNOŚĆ

Witalność określa ogólny stan zdrowia człowieka – jego kondycję fizyczną, a także samopoczucie. Żeby zachować witalność należy dbać o jak najlepszy stan zdrowia i ducha. To nie jest takie trudne, wystarczy zastosować się jedynie do kilku prostych reguł zdrowego życia, by zapewnić sobie dawkę pozytywnej energii witalnej na co dzień.

Aby czuć pełnię sił należy prowadzić zdrowy, aktywny tryb życia, stosować zbilansowaną dietę, nie odmawiać sobie małych, życiowych przyjemności, a także stosować odpowiednie suplementy diety z zawartością NADH, które szybko i skutecznie pomogą przywrócić utracone siły witalne.