Zaopatrzenie

ZAOPATRZENIE DOMÓW OPIEKI
Nietrzymanie moczu w podeszłym wieku
Higiena osobista osób starszych

Dla wielu osób wycieczka do łazienki jest czymś, co mogą z łatwością opóźnić. Ale dla około 3 milionów Polaków cierpiących na nietrzymanie moczu, trzymanie go nie jest rozwiązaniem.

Chociaż nietrzymanie moczu może się zdarzyć w każdym wieku, częściej występuje u osób starszych. Według statystyk, jedna na pięć osób w wieku powyżej 40 lat cierpi z powodu nadreaktywnego pęcherza lub objawów nagłej potrzeby lub częstości. W przypadku domów opieki blisko 50 procent mieszkańców ma problemy nietrzymania moczu związane z wiekiem.

„Nietrzymanie moczu jest częstym zjawiskiem starzenia się, ale nigdy nie jest normalne” – mówią specjaliści z zakresu geriatrii. Ponieważ jest to tak powszechne, ludzie myślą, że powinni to zaakceptować. W prawie wszystkich przypadkach można zminimalizować ten problem lub wyleczyć większość tych ludzi.

Seniorzy cierpiący na demencję lub pogarszający się stan zdrowia psychicznego często mogą zaniedbać swoją osobistą pielęgnację i higienę. Mogą zacząć nosić te same ubrania wielokrotnie lub zapomnieć o kąpieli i umyciu. Jednak higiena osobista jest ważnym aspektem utrzymania dobrego zdrowia i higieny.

Oto 5 wskazówek, które możesz zastosować, aby zachęcić osoby starsze do dbania o higienę osobistą:

  • Upewnij się, że łazienka jest bezpieczna dla mieszkańców – Strach przed upadkiem lub poślizgnięciem może często wystarczyć, aby uniemożliwić seniorom korzystanie z prysznica lub wanny. Jest to szczególnie powszechne u osób z demencją. Zapewnienie, że masz w łazience sprzęt pomagający mieszkańcom, jest niezbędne w zachęcaniu do częstego mycia.
  • Ustal rutynę – Bez odpowiedniej rutyny ludzie mogą czuć się brudni i nieprzygotowani. Stworzenie rutyny może pomóc ludziom przyzwyczaić się do wykonywania określonych czynności, takich jak prysznic i szczotkowanie włosów. Jeśli opiekujesz się osobą pozbawioną niezależności, musisz najpierw ustalić, jaka będzie twoja rutyna, a następnie wyjaśnić to osobie, aby wiedziała dokładnie, czego się spodziewać. 
  • Weź pod uwagę preferencje życiowe danej osoby – Zapewniając wsparcie w zakresie opieki osobistej, weź pod uwagę preferencje stylu życia danej osoby, na przykład szanuj jej wybór stroju i fryzury.
  • Ostrożnie obchodź się z czynnościami higienicznymi – Mieszkańcom, którzy potrzebują pomocy w myciu i kąpieli, pamiętaj o znaczeniu godności i szacunku.
  • Poszukaj ulepszeń – które Twój dom opieki może wprowadzić w celu poprawy higieny
Inkontynencja
Czystość
Dezynfekcja
Higiena
Skuteczne praktyki czyszczenia i dezynfekcji dla osób starszych

Personel obsługujący seniorów wykonuje pracę, która ma kluczowe znaczenie dla zdrowja pacjentów i społeczeństwa. Nie tylko dlatego, że nasi seniorzy zasługują na godne i komfortowe życie, ale także dlatego, że choroby zakaźne stanowią większe zagrożenie w domach opieki dla seniorów – zagrożenie zarówno dla starszych mieszkańców, personelu, jak i całego społeczeństwa.

Seniorzy mieszkający w obiektach opieki długoterminowej, jak również ci, którzy korzystają z placówek opieki dziennej, takich, jak kluby seniorów, narażeni są  na wiele chorób zakaźnych, zarazków i bakterii, które zwykle nie występują w innych obiektach, takich jak np. biura. Ponadto, w przeciwieństwie do biur, ludzie mieszkający w tych obiektach lub z nich korzystający są zwykle starsi, prawdopodobnie chorzy, mają osłabiony układ odpornościowy i często są bardziej podatni na choroby niż ogół społeczeństwa.

Dwuetapowa metoda czyszczenia i denzynfekcji dla osób starszych

Aby skutecznie usuwać patogeny i biofilm, który je gromadzi i karmi, pracownicy muszą stosować dwustopniową metodę czyszczenia. Pierwszy etap, czyszczenie, koncentruje się na usuwaniu brudu i zanieczyszczeń z powierzchni, usuwając je roztworem czyszczącym – wycierając. Drugi etap, dezynfekcja, polega na zastosowaniu środka dezynfekującego przez zalecany czas aplikacji i umożliwieniu mu zabicia wszelkich patogenów, które pozostają na powierzchni, czyniąc je nieszkodliwymi.

Specjaliści podkreślają negatywne znaczenie stosowania niebezpiecznych preparatów chemicznych zawierających szkodliwe substancje  (SDS). Agresywne chemikalia czyszczące mogą zranić pracowników sprzątających, którzy nie używają ich w odpowiedni sposób i bez właściwego sprzętu ochrony osobistej. Aby praca była łatwiejsza i bezpieczniejsza dla pracowników oraz persjonariuszy, wybierz skuteczne rozwiązania czyszczące bez toksycznych składników.

Dogodne Warunki Współpracy

Senior Park jest zespołem kompetentnych osób, które realizują określone cele poprzez wyspecjalizowane programy handlowe. Docelowym obszarem działalności spółki jest rynek senioralny w Polsce. Priorytety i założenia dla poszczególnych programów tworzymy wspólnie z naszymi Partnerami w Polsce i na świecie.
Koncentrujemy się nad budową profesjonalnych zespołów projektowych, których celem jest wdrażanie programów oraz budowa sieci dystrybucji w Polsce.